ירין קימור – מרצה מוביל בפיתוח חשיבה יצירתית ופרזנטציה.

מייעץ, מרצה ומעביר סדנאות למנהלים, אנשי מחקר ופיתוח ועובדים בתחומים מגוונים ,ביניהם חברות היי טק מובילות, חברות מסחריות וכן גופים ממשלתיים, רפואיים, חינוכיים, ביטחוניים ומודיעיניים.

ירין מעביר סדנאות גם בחו"ל , לחברות מובילות במזרח הרחוק, ברוסיה, באירופה ובארה"ב.

vid
vid2

הבלתי אפשרי - אפשרי! - ספינת הדגל

הרצאה / סדנה / מופע בחשיבה יצירתית ובשבירת גבולות.

קורסים, סדנאות ומופעים

הרצאות סדנאות ומופעים בחשיבה יצירתית לקהל הרחב

שפתיים חתומות לרווחה

אגדת המוסד והשירותים החשאיים של ישראל

יצירתיות בצה"ל – איפכא מסתברא

יצירתיות אינה רק נחלת הפרט, חברות וארגונים בעולם, חרטו על דיגלם את ערך היצירתיות וגיבו אותו בשיטות מעשיות למימוש הרעיונות, הלכה למעשה.

גם בישראל, בצבצו איי חשיבה אחרת ששכרם ברמה הלאומית – מוכח ותורם. כזו היא מחלקת בקרה של אגף מודיעין המכונה "איפכא מסתברא" או "פרקליטו של השטן" המחלקה הוקמה ב 1974 , בעקבות "קריסת הקונספציה" שעמדה מאחורי כשלון המודיעין, ערב מלחמת יום כיפור.

תפקיד המחלקה להציע תסריטים חלופיים לדעה הרווחת. להציג סימני שאלה ליד סימני הקריאה, לפתוח דיון ולא לסגור אותו . המחלקה קשובה לרחשי הרקע שסוננו בשלב הראשון של החשיבה ואגב כך בוחנת אותה מחדש. השולי מובא למרכז הבמה והחשוך או השמוט – מואר ונבחן מחדש, מחלקה זו כפופה ישירות לראש אמ"ן אך החומר שהיא מייצרת יכול להגיע אף ישירות לראש הממשלה, נוסף על "איפכא מסתברא" קיים בחיל המודיעין פורמט "דעה אחרת" כשמו כן הוא : לכל זוטר שלדעתו , דעתו לא נשמעה דייה, יש אפשרות לדלג על כל ההיררכיה הצהל"ית להגיע ישירות לאזנו של האלוף.

הזמן כחומר גלם לרעיונות חדשים

"המקדימור" היא המצאה ישראלית מבריקה . לפי הרעיון שביסודה, במקום שאורות הבלם ברכב יידלקו בשעת הלחיצה על דוושת הבלם, הם נדלקים בשעת עזיבת הגז .כדי לבלום צריך הרי להפסיק ללחוץ על הגז .כך נחסכת חצי שנייה יקרה בזמן ההתראה שמקבל הנהג שמאחורי הרכב הבולם.

עקרון גזירת ושזירת הזמן מחדש ניתן ליישום גם בין מקבלי ההחלטות ברמה החברתית והציבורית,

ב 2002 הוקם גוף ושמו "נציב הדורות הבאים" .הוא מייצג את הנינים, השילשים והריבעים, שרובם טרם נולדו בפני הסבים והסבתות שלהם שרובם טרם הזקינו. זאת, כדי שבני דורנו לא יזיקו היום (בשל צורכי שעה ואינטרסים אנוכיים )לצאצאים של המחר. בראש הגוף הועמדה אישיות נכבדה – השופט המחוזי שלמה שוהם. הוא צויד בסמכויות וטו על הצעות חוק המקפחות זכויות של תינוקות שטרם נולדו. נציג הדורות הבאים עוסק בתכנון ארוך טווח, בחקיקה ובגיבוש תודעה בשטחי חיים עיקריים כמו: חינוך, בניה, טכנולוגיה, איכות סביבה, בריאות , כלכלה ועוד.

לרשותו של בעל תפקיד דומה בקנדה 5 מיליארד דולר, השופט שוהם הסתפק בשני מיליון דולר כדי להגן על ילדנו מפנינו בענייני שיבוט גנטי, חוק החופים, חוק המים ועוד. כך למשל, הוא גילה שבחוק הפנסיה גזלו פרנסי ההווה 174 מיליון דולר מהדור הבא, כדי שיכסו גירעונות פנסיה של הדור הנוכחי. לבסוף הוא ניצח במאבק הציבורי בשם הזרעונים והביציות שטרם נפגשו. הטלאת פיסות זמן בדרך שונה מהחייטות המקובלת יכולה ליצור חלופות רעיוניות לתפארת : כך למשל מההגנה על טנק ה"מרכבה": פצצת ה"בזוקה" בנויה על עקרון מטען חלול: כשחוד הפצצה פוגע בשריון הטנק, הגזים הלוהטים שנוצרים במהלך הפיצוץ, חודרים את השריון בנקודת המפגש. מפתחי טנק "המרכבה" החליטו לקדם את פני הרעה ע"י הקדמת הפיצוץ: זאת ע"י כדורי ברזל רבים המחוברים לשרשרת הקשורה לטנק. מעין מחרוזת פונפונים מפלדה המקדמת את פני הפצצות העוינות לפני שפגעו בגוף הטנק .זוהי בעצם חגורת הגנה : פצצת הבזוקה פוגשת בכדור הברזל ומרוקנת את תכולת הגזים שלה לאוויר הפתוח .להט הגזים מתפזר ומתפוגג ושריון הטנק נותר שלם.(שיטת מעיל רוח קידמה את הרעיון עוד יותר)

הרעיון הטוב שברעיון הרע

לעיתים כדאי להשאיר את סדום על כנה, רק בזכות הצדיק היחיד שבה . בשיטת חיפוש "הרעיון הטוב שברעיון הרע ",מחפשים אחר התועלת = מה ההזדמנות הנפלאה שטומנת בחובה הבעיה.

שימוש בכוחה של הבעיה מיושם גם בפרויקטים למניעת אלימות בבי"ס. במו עיני ראיתי קואליציה של עבריינים לשעבר, קורבנות אלימות והמשטרה ,עובדים יחדיו בפרויקטים למניעת אלימות.

בים הקיטורים והדכדוך הלאומי יש הרבה נקודות אור המנצנצות מתוך האפלה .אפשר למנף אותן לרעיונות חדשים שיקדמו פריצות דרך נוספות ומבורכות. יחי ההבדל הגדול.

מבין לקוחותינו

Our Customers

IBM
מנהל מגזר עסקים כלליים | רני גולן

הנדון : הערכתנו לאחר סדנת "הבלתי אפשרי – אפשרי"

בסדנה שהתקיימה ב 3.1.06 בחברתנו, נחשפנו למסרים המחדשים והמרעננים שפרשת בפנינו ולדרך הייחודית והמקורית שבאמצעותה הולכת אותנו בדרך מהבלתי אפשרי לאפשרי.
בטוחני שלרעיונות שניצתו בנו בעקבות הסדנה תהיה משמעות מעשית , הן ברמה האישית והן ברמה הטכנולוגית, השיווקית והניהולית כאחד.

מייקרוסופט
מנהלת משאבי אנוש | שירי נדר

בתאריך 13.6.07 ערכנו יום גיבוש לעובדי מיקרוסופט ILDC ובו 5 הרצאות שלך.
אנו מודים לך על הדרך הייחודית שבה הולכת אותנו מ "הבלתי אפשרי לאפשרי"
תודה על שיתוף הפעולה.

בית הנשיא
נשיא המדינה | שמעון פרס

ברצוני להודות לך על ספרך "הבלתי אפשרי אפשרי!" אשר שלחת אלי.
מבין דפי הספר עולים עצות ורעיונות מעניינים, מסקרנים ומעוררי מחשבה, הנטועים באמונה ברוחו החיונית, היצירתית והרעננה של האדם.
הפוטנציאל הטמון באדם פנימה, בכל אדם, הוא כה גדול, שלעיתים אין אנו מודעים למלוא עומקו. ספרך נועד לסייע בגלוי והעצמת מודעות זו – להעז ולשנות.
ראה ברכה בעמלך ויישר כוח.

ECI TELECOM LTD
משאבי אנוש | ענבר שייך

ברצוני להודות לך ירין, על ההרצאה המקצועית והמרתקת שנעשתה בחברתינו ECI במסגרת פורום מנהלי פיתוח בתאריך 10/5/06.
הופעת בפני קהל שבע (תרתי משמע) ובשעה מאד בעייתית (צהריים) ועדיין הצלחת להצחיק ולהעביר מסרים בו זמנית.
אני מודה לך וממליצה בחום ללקוחות אחרים.

קבוצת אסם סחר
מנהל שיווק תחום מסעדנות | בשמת שדה

ירין שלום,
רוצה להודות מקרב לב על חלקך באירוע השנתי של מועדון השפים של נסטלה פוד סרוויס.
נושא האירוע השנה היה "סוד ההשראה" והמופע שלך השתלב בו היטב והצליח לרתק את כל שומעיו.
מודה לך על היכולת לשלב בין הופעה מעניינת ומסרים מקצועיים שהחזירו את לקוחותינו, השפים, למטבחיהם בבוקר שאחרי עם הרבה חומר למחשבה וכלים אמיתיים איך ניתן ולמה כדאי ליצר ולחשוב באופן יותר יצירתי.
אני מודה לך על התאמת המפגש לקהל שכבר ראה ושמע הכל ואף על פי כן נשאר נפעם!
נשמח לשתף פעולה בעתיד.

טבע
משאבי אנוש | רותי וטמן

ברצוננו להודות לך מאד על הרצאתך בנושא: חשיבה יצירתית "הבלתי אפשרי-אפשרי" שנערכה בפני פורום "בימת מנהלים" של חטיבת הכימיה בחב' טבע – תעשיות פרמצבטיות בע"מ.
ההרצאה היתה מעניינת מאד ומרתקת והיוותה חוויה בלתי רגילה לאנשינו.